Inne / Kraków

na sprzedaż
CENA: 1 650 000 PLN CENA M2: 53 PLN

Mamy przyjemność zaprezentować niecodzienną nieruchomość – zespół dworsko-parkowy znajdujący się w Dalewicach – 34 km od Krakowa. Na obszarze ponad 3 hektarów znajdują się obecnie ruiny zabytkowego dworu, park, 2 stawy, rzeka oraz 4 źródła dobrej wody. Nieruchomość ma duży potencjały biznesowy – może tu powstać centrum konferencyjne, hotel czy miejsce organizacji przyjęć. Może to być również wspaniałe miejsce na prywatną rezydencję.

 

Posiadłość ma ciekawą, sięgającą średniowiecza historię, a sam dwór powstał na przełomie XVIII i XIX wieku. Od połowy XIX wieku należy do rodziny Dunikowskich. To tutaj urodził się i mieszkał wybitny polski rzeźbiarz Xavery Dunikowski. Klasycystyczny dwór położony został na stoku wzgórza, skąd rozpościerał się widok na park opadający kaskadowo ku stawom. W parku zachował się starodrzew, w tym ponad trzystuletni grab. Znajdują się tu aleje kasztanowa, kasztanowo-lipowa oraz lipowa. Na terenie posiadłości znajdują się, obecnie nienapełnione, dwa stawy rybne, rzeczka oraz 4 źródełka wody, które można wykorzystać do produkcji wody źródlanej.

Powierzchnia całkowita dworu wynosiła 408 m2 przy czym jest to wartość nieobligatoryjna. Na terenie zespołu znajdowały się również budynki godpodarcze, które po odbudowie mogą pełnić inne funkcje. Dwór wymaga całkowitej odbudowy, co jest często korzystniejsze kosztowo i organizacyjnie od przeprowadzenia remontu starej struktury. Dostępna jest bogata dokumentacja architektoniczna stanowiąca doskonały punkt wyjścia do dalszych prac, a właściciele zapewniają nowym inwestorom profesjonalne doradztwo. 

Dalewice to malowniczo położna, niewielka wieś w powiecie proszowickim. Przechodzi tędy „Małopolski Szlak Insurekcji Kościuszkowskiej”. Znajduje się tu także zabytkowy drewniany kościół wybudowany w XVIII wieku.

Zapraszamy do obejrzenia materiału video oraz do kontakt w celu uzyskania dodatkowych informacji.

Jeśli jesteś agentem nieruchomości skontaktuj się z nami, aby poznać warunki współpracy.

Katarzyna Pióro
Brand&Sell Co-owner
katarzyna.pioro@brandandsell.pl

Zobacz galerię zdjęć

yu tube linkedin facebook KONTAKT