06-05-2020

Brand&Sell Index Kwiecień 2020 – zbadaliśmy nastroje na rynku nieruchomości.

Kwietniowy Brand&Sell Index nie przyniósł sporych zmian w opiniach na temat spadku cen nieruchomości za 3 miesiące – prawie 60% osób, które wzięły udział w badaniu uważa, że ceny spadną. Wzrosty przewiduje o 2,5% respondentów mniej niż w ubiegłym miesiącu. Wzrosła liczba odpowiedzi przewidujących, że ceny pozostaną na tym samym poziomie. 

Interesująco przedstawiają się różnice w opiniach osób profesjonalnie zajmujących się nieruchomościami w stosunku do opinii osób spoza branży – aż o 17% więcej osób z drugiej grupy uważa, że ceny nieruchomości spadną. Wśród agentów nieruchomości, właścicieli biur, czy inwestorów nieco ponad połowa przewiduje spadki, 40% pozostanie cen na tym samym poziomie, a 8% wzrosty cen w perspektywie 3 miesięcy.

Głosowanie w poszczególnych grupach respondentów było dość zróżnicowane. Najbardziej pesymistycznie, jeśli chodzi o ceny nieruchomości wypowiedziały się osoby zajmujące się najmem, zarówno długo, jak i krótkoterminowym oraz inwestorzy. Agenci i właściciele biur wypowiedzieli się bardziej optymistycznie.

 

Poprosiliśmy osoby biorące udział w ankiecie o komentarz do bieżącej sytuacji. Oto niektóre z wypowiedzi:                           

Brand&Sell Index to narzędzie służące do badania nastrojów na rynku nieruchomości. Każdego miesiąca do respondentów kierowane jest to samo pytanie: „Jak będą kształtować się ceny nieruchomości za 3 miesiące”. Pierwsze badanie przeprowadzono od 20 do 31 marca 2020 roku, w kwietniu badano nastroje od 20 kwietnia do 1 maja.

Brand&Sell to młoda agencja nieruchomości specjalizująca się w sprzedaży nieruchomości z rynku wtórnego oraz współpracy z inwestorami. W 2019 roku Brand&Sell otrzymała tytuł najlepszej agencji w Małopolsce przyznawanej przez portal Otodom na podstawie badań przeprowadzonych przez niezależną agencję badawczą IQS. W badaniu brano pod uwagę m.in. skuteczność, czyli odsetek sprzedanych nieruchomości do tych przyjętych do sprzedaży, a także jakość ofert oraz poziom obsługi klienta. Koncept Brand&Sell jest połączeniem doświadczeń założycieli w obszarze marketingu i sprzedaży. Firma posiada obecnie dwa oddziały – w Krakowie oraz w Warszawie.

 

Szybka i zyskowna sprzedaż.

yu tube linkedin facebook KONTAKT