07-04-2020

Brand&Sell Index – sprawdziliśmy, co agenci i klienci sądzą o cenach nieruchomości.

„Za 3 miesiące ceny nieruchomości będą niższe niż obecnie” – tak odpowiedzieli uczestnicy pierwszej ankiety Brand&Sell Index. Wśród respondentów znaleźli się agenci nieruchomości, właściciele biur, czy inwestorzy, ale również osoby niezwiązane profesjonalnie z rynkiem nieruchomości. 

Ankieta była dostępna przez 12 dni – od 20 do 31 marca. Co ciekawe już w tak krótkim okresie można było zauważyć zmiany w nastroju osób udzielających odpowiedzi – stały się one z czasem bardziej optymistyczne.

 

 

Inwestycje to nie tylko szansa na zyski w przyszłości, to także ryzyko zamrożenia lub nawet utraty kapitału. Jak temu ryzyku zapobiegać? Dojrzałe branże od lat korzystają z indeksów ułatwiających podglądanie przyszłości. Na przykład rynki inwestycyjne mają swoje barometry nastrojów, a korporacje działające globalnie korzystają z ratingów państw. Dzięki tym narzędziom mogą zaglądać za kurtynę oddzielającą nasze „tu i teraz” od wydarzeń w przyszłości i z większą pewnością inwestować swoje środki. – mówi Paweł Mrówka, współwłaściciel Brand&Sell i pomysłodawca badania. 

 

Brand&Sell Index to narzędzie służące do badania nastrojów na rynku nieruchomości. Każdego miesiąca do respondentów kierowane jest to samo pytanie: „Jak będą kształtować się ceny nieruchomości za 3 miesiące”. Pierwsze badanie przeprowadzono od 20 do 31 marca 2020 roku. W ankiecie wzięło udział 238 osób.

Brand&Sell to młoda agencja nieruchomości specjalizująca się w sprzedaży nieruchomości z rynku wtórnego oraz współpracy z inwestorami. W 2019 roku Brand&Sell otrzymała tytuł najlepszej agencji w Małopolsce przyznawanej przez portal Otodom na podstawie badań przeprowadzonych przez niezależną agencję badawczą IQS. W badaniu brano pod uwagę m.in. skuteczność, czyli odsetek sprzedanych nieruchomości do tych przyjętych do sprzedaży, a także jakość ofert oraz poziom obsługi klienta. Koncept Brand&Sell jest połączeniem doświadczeń założycieli w obszarze marketingu i sprzedaży. Firma posiada obecnie dwa oddziały – w Krakowie oraz w Warszawie.

 

Szybka i zyskowna sprzedaż.

yu tube linkedin facebook KONTAKT