03-04-2020

Co nowego w kredytach? Brand&Sell News – komentarz eksperta.

O krótki komentarz poprosiliśmy Urszulę Antos – eksperta finansowego zajmującego się m.in. kredytami hipotecznymi. 

Sytuacja w bankach jest bardzo dynamiczna i zmienia się każdego dnia. Od 1 kwietnia zostały podwyższone marże w każdym z banków.

Banki wprowadziły ograniczenia związane z sytuacją w kraju i koniecznością utrzymania ciągłości operacyjnej, najważniejsze z nich:

ING Bank Śląski SA  podwyższony został poziom LTV (stosunek kwoty kredytu do wartości nieruchomości, wskaźnik służący do oceny ryzyka finansowego) do 70%, wstrzymano przyjmowanie wniosków dla dochodów uzyskiwanych z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej, umów zleceń i umów o dzieło. Zabezpieczenia będą możliwe tylko na nieruchomościach mających charakter mieszkalnych.

PKO BP S.A. podwyższony został poziom LTV do 80%, bank ocenia zdolność kredytową indywidualnie, uwzględniając sytuację ekonomiczno-finansową klienta i sytuację gospodarczą w kraju.

Bank PKO S.A. pozostał przy 10% wkładzie własnym, ale znacznie podwyższył marże dla kredytu hipotecznego.

To, co utrudnia w tej chwilę uzyskanie kredytu to także wolniejsza praca banków, która wynika przede wszystkim ze skróconego czasu otwarcia placówek bankowych oraz mniejszej ilości pracowników.

Chcesz wiedzieć więcej na temat bieżącej sytuacji dotyczącej kredytów? Masz pytania do naszego eksperta? Daj nam znać lub skontaktuj się bezpośrednio z Urszulą Antos: urszula.antos@drfinance.pl. 

 

Szybka i zyskowna sprzedaż.

yu tube linkedin facebook KONTAKT