13-06-2020

Klimat zmienił się w maju..

Tylko 13% naszych respondentów uważa, że ceny nieruchomości za 3 miesiące spadną. To ogromna zmiana wobec marca i kwietnia, kiedy to spadki prognozowało prawie 60 procent badanych. W badaniu przeprowadzonym pod koniec maja 30% przewiduje wzrosty cen, a 57% spodziewa się, że ceny nieruchomości pozostaną na tym samym poziomie.

Ciekawie przedstawia się porównanie opinii osób pracujących w obszarze nieruchomosci i osób, które nie mają profesjonalnie związku z rynkiem. Aż 90% badanych osób zajmujących się profesjonalnie nieruchomościami – agentów, inwestorów, osób prowadzących najem długo i krótkoterminowy uważa, że ceny nieruchomości wzrosną lub pozostaną na tym samym poziomie. Tylko 10% osób z tej grupy prognozuje spadki. Osoby z poza branży częściej prognozują spadki, ale aż 27% uważa, że ceny nieruchomości za 3 miesiące będą wyższe niż obecnie.

Kto wziął udział w majowym badaniu?

Jak głosowały poszczególne grupy? 

 

Brand&Sell Index to narzędzie służące do badania nastrojów na rynku nieruchomości. Każdego miesiąca do respondentów kierowane jest to samo pytanie: „Jak będą kształtować się ceny nieruchomości za 3 miesiące”.

Brand&Sell to młoda agencja nieruchomości specjalizująca się w sprzedaży nieruchomości z rynku wtórnego oraz współpracy z inwestorami. W 2019 roku Brand&Sell otrzymała tytuł najlepszej agencji w Małopolsce przyznawanej przez portal Otodom na podstawie badań przeprowadzonych przez niezależną agencję badawczą IQS. W badaniu brano pod uwagę m.in. skuteczność, czyli odsetek sprzedanych nieruchomości do tych przyjętych do sprzedaży, a także jakość ofert oraz poziom obsługi klienta. Koncept Brand&Sell jest połączeniem doświadczeń założycieli w obszarze marketingu i sprzedaży. Firma posiada obecnie dwa oddziały – w Krakowie oraz w Warszawie.

Szybka i zyskowna sprzedaż.

yu tube linkedin facebook KONTAKT